Pre dokonale upravený trávnik

Nájdite si tú pravú kosačku od AL-KO pre váš trávnik a spoľahnite sa na 50 rokov skúseností so záhradnou technikou, nemeckým vývojom a vlastnú výrobou v Rakúsku. Starostlivo dbáme na ľahké použitie, sofistikovanú technológiu, moderný design a inovatívne vlastnosti všetkých našich produktov. Roky vývoja spoznáte na precíznych mechanizmoch a funkciách trávnych kosačiek ako je centrálne nastavenie výšky kosenia, variabilný pohon kolies, štartovanie kľúčom, aerodynamické teleso a zberný kôš, kolesá s guličkovými ložiskami s hladkým chodom a integrovaná funkcia mulčovania.

Viac informácií o trávnych kosačkách >

Filter produktov
Počet nájdených produktov
Pred. č.: 113849 Nedostupné 22.08.2024
129,00 €
Pred. č.: 112857 Nedostupné 08.08.2024
139,00 €
Pred. č.: 113852 Obmedzené množstvo
165,00 €
Pred. č.: 113540 Nedostupné 22.07.2024
199,00 €
Pred. č.: 114032 Nedostupné 02.08.2024
199,00 €
Pred. č.: 113103 Nedostupné 23.07.2024
249,00 €
Pred. č.: 113794 Skladom
255,00 €
Pred. č.: 113857 Skladom
269,00 €
Pred. č.: 123002 Obmedzené množstvo
269,00 €
Vrátane 20% DPH plus Náklady na dopravu
Výhody
Trávne kosačky | Ľahké nastavenie výšky kosenia

Nastavenie výšky kosenia

Výšku kosenia možno pohodlne zmeniť jednou rukou. V závislosti od modelu sa nastavenie prevádza pre každé jednotlivé koleso alebo centrálne až v 7 úrovniach.

Trávne kosačky | Funkcia mulčovania

Funkcia mulčovania

Mulčovací klin (pri niektorých modeloch) sa dá zasunúť bez použitia náradia. Obzvlášť jemné odrezky trávy sú zapracované do trávy ako prírodné hnojivo.

Trávne kosačky | XXL kolesá

Skvelá manipulácia

Kolesá kosačiek na trávu AL-KO chránia trávnik a zaisťujú optimálny komfort kosenia. Pohon zadných kolies XL alebo XXL zaručuje tiež najlepšiu stabilitu na trávniku.

Trávne kosačky | Technológia MaxAirflow

Plný zberný kôš, menej prestávok

Vďaka technológii MaxAirflow sa pokosená tráva dostáva až do zadnej časti koša, čo znamená, že je naplnený až po okraj, a preto nemusíte kôš toľkokrát vysýpať.

Trávne kosačky | Zberný kôš s ukazovateľom naplnenia

Ukazovateľ naplnenia

Aerodynamický plastový zberný kôš s veľkým objemom. Pri mnohých modeloch tiež s integrovanou klapkou naplnenia, ktorá vám signalizuje, kedy je potrebné kôš vysypať..

Trávne kosačky | Zberný kôš sa dá ľahko odobrať a nasadiť

Ľahké zavesenie a odobratie

Zbohom bolesti chrbta a problémom so zavesením koša. Vďaka systému EasyClick s navádzacou plochou je odobratie a zavesenie zberného koša hračka.
Trávne kosačky | Optimálna prevádzka kosačky

Optimalizované ovládacie prvky kosačky

Optimalizované ovládacie prvky kosačky a kokpit EasyDrive s mäkkou rukoväťou (v závislosti od modelu) vám kosenie výrazne uľahčí. Kosenie trávnika je ešte pohodlnejšie s pohonom kolies alebo, v závislosti od modelu, dokonca s reguláciou rýchlosti Vario Speed.

Trávne kosačky | Bezpečnostný kľúč

Pre vašu bezpečnosť

Bezpečnostný kľúč chráni pred neúmyselným spustením AKU kosačiek. Motor spustíte, len keď je kľúč zasunutý a otočený do správnej polohy. Po jeho vytiahnutí môžete kosačku bezpečne uskladniť.

Trávne kosačky | Transportné madlo

Transportné madlo

Integrované predné madlo je ideálne nielen pri dvíhaní kosačky cez schody alebo prekážky. Rovnako je ideálne pri prevážaní alebo skladovaní kosačky.

Trávne kosačky | Už žiadne výmeny oleja pri vybraných motoroch Briggs & Stratton

Už žiadne výmeny oleja!

Vďaka inovatívnemu designu a optimalizovanému chladeniu vzduchom spotrebovávajú motory Briggs & Stratton Exi a Instart podstatne menej oleja ako porovnateľné štvortaktné motory. V dôsledku menšieho zahrievania zostávajú mazacie vlastnosti oleja zachované omnoho dlhšie, čo znamená, že namiesto výmeny stačí doplniť. Platí len pri používaní oleja Long Life.

Trávne kosačky | Všetko pod kontrolou

Všetko pod kontrolou

Aktuálny stav nabitia batérie Energy Flex alebo 36 V sa dá zobraziť jednoduchým stlačením tlačítka. Vďaka lithium-iontovej technológii ju možno dobiť rýchlo a bez pamäťového efektu.

Trávne kosačky | Vývoj v Nemecku, výroba v Rakúsku

Vývoj v Nemecku, výroba v Rakúsku

Hľadanie optima s cieľom vytvoriť výrobok budúcnosti. Väčšina našich kosačiek na trávu sa vyrába v Rakúsku. AL-KO znamená záhradné náradie vyvinuté v Nemecku. Už viac ako 50 rokov navrhujeme a vyvíjame záhradné náradie, ktoré kombinuje ducha inovácie, najvyššiu kvalitu a najnovšiu technológiu. AL-KO znamená kosačky na trávu vyrobené v Rakúsku a to od roku 1966.

Trávne kosačky | Najlepšie výsledky kosenia

Najlepšie výsledky kosenia

Či už dávate prednosť koseniu a zbieraniu, mulčovaniu alebo bočnému vyhadzovaniu: Naše inovatívne vyosené teleso kosačky vám zaručí najlepšie výsledky v starostlivosti o trávnik. Naša rozsiahla ponuka príslušenstva ponúka správne riešenie pre každú požiadavku.

Objavte širokú ponuku kosačiek AL-KO

Trávne kosačky | Benzínové kosačky AL-KO

Benzínové kosačky na trávu - používané po celé roky, dlhodobo preverené

Benzínové kosačky na trávu sú klasikou medzi motorovými kosačkami. Môžete kosiť veľké trávnaté plochy, svahy, obtiažny terén a záhrady s množstvom stromov. Benzínové kosačky na trávu AL-KO sú určené pre záhrady s veľkosťou až 2 500 metrov štvorcových. Vďaka integrovanému pohonu kolies pri niektorých modeloch kosenie takmer nevyžaduje žiadnu námahu

| Benzínové kosačky na trávu sú nezávislé: Benzínové kosačky zaisťujú maximálnu nezávislosť. Najmä vo väčších záhradách s ovocnými stromami sa elektrické kosačky rýchlo dostanú na hranicu svojich možností alebo sú obmedzené v používaní káblom.

Vysoká tráva nie je (takmer) žiadny problém: Kosačky majú problémy v určitom okamžiku, keď tráva vyrastie. Vďaka výkonným motorom a aerodynamickým tvarom telesa bola pri benzínových kosačkách na trávu AL-KO táto hranica výrazne posunutá nahor.

| Rýchle kosenie veľkých trávnikov: Akonáhle je kosačka spustená, môže za veľmi krátky čas pokosiť veľkú plochu. Keďže nie je kosačka napájaná pomocou kábla , je zaručená vysoká miera voľnosti pohybu.

| Veľké zberné koše: Veľké, ľahko plniteľné zberné koše, často dokonca s indikátorom stavu naplnenia, zaisťujú dlhé intervaly kosenia.

Trávne kosačky | Elektrické kosačky

Elektrické kosačky na trávu - ľahké a pohodlné, ideálne pre malé a stredné trávniky

Využívame výhody elektromotora a kombinujeme ju s osvedčenými mechanickými prvkami. Všetko pre perfektné kosenie trávnika. Vďaka tichej prevádzke sú elektrické kosačky vhodné najmä do záhrad pri radových domoch. Pretože je nutný elektrický kábel, odporúčame elektrické kosačky na trávu pre malé a stredné záhrady do 900 metrov štvorcových len s niekoľkými stromami a inými prekážkami. Zaujme vás aj jej nízka hmotnosť, pohodlná prevádzka, bezúdržbový motor bez emisií a krásny rez trávy.

| Ľahká manipulácia
| Bezemisná, tichá práca vďaka elektromotoru
| Nízka hmotnosť: Pre ľahkú manipuláciu
| Kosenie blízko okrajov: Vďaka špeciálnemu tvaru telesa kosačky môžete bez problémov kosiť pozdĺž stien a plotov.
| Mulčovanie : Mulčovací klin je možné zasunúť bez náradia. Obzvlášt jemné odrezky trávy sú zapracované do trávy ako prírodné hnojivo.
Ľahká preprava: Vďaka integrovanému madlu na prednej strane telesa (pri niektorých modeloch) možno kosačku ľahko prepravovať. Kosačku na trávu možno prevážať a skladovať so sklopenou rukoväťou a odobratým zberným košom.

Trávne kosačky | Akumulátorové kosačky

Akumulátorová kosačka na trávu: žiadne výfukové plyny, žiadne káble - plná kosiaca sila pre malé až stredne veľké záhrady

Naše akumulátorové kosačky sú ideálne pre záhrady do veľkosti 700 metrov štvorcových. Rozhodnite sa pre kosačku na trávu s batériou, pokiaľ chcete ľahké a praktické zariadenie, ktoré môžete flexibilne a ľahko používať s veľkým pracovným polomerom. Srdcom akumulátorovej kosačky AL-KO je vysoko kvalitná Li-ion batéria. Lithium-iontová technológia zaisťuje, že sa batéria sama nevybíja, a zabraňuje tzv. pamäťovému efektu, ktorý by znižoval efektívnu kapacitu batérie. Pri batériách z rady Energy Flex a 36 V poskytujú sveteľné diódy spoľahlivé informácie o aktuálnej úrovni nabitia. Vždy sa teda môžete spoľahnúť na výkonné zariadenie.

Akumulátorové kosačky na trávu sú skutočne ľahké , dajú sa ľahko prepravovať a skladovať. Za týmto účelom majú niektoré modely sklopné madlá.

Trávne kosačky | Tipy a triky pre váš trávnik

Tipy a triky

Pred štartom
Veľmi dôležité: Než spustíte benzínovú kosačku na trávu, mali by ste najprv skontrolovať, či je v nádrži benzín. Pokiaľ máte štvortaktnú benzínovú kosačku na trávu, musíte skontrolovať hladinu oleja (mierkou). Tú je vidieť na mierke.

Začnite správne
Najprv je nejlepšie kosačku postaviť na rovný povrch, samozrejme bez kameňov - ešte nie na trávnik, ktorý chcete kosiť. Tráva môže sťažovať štartovanie.

Kosenie
Pravidlom v strednej Európe je: výška trávnika 4–6 cm je ideálna. Či pri akumulátorovej, elektrickej alebo benzínovej kosačke na trávu  je ideálny trávnik skrátiť o 1/3 výšky, v suchých mesiacoch buďte opatrní, inak môže trávnik vyschnúť.

Čo robiť, keď sa motor „prechlastá“?
Hovorí sa o „prechlastaní“, keď sa do spaľovacieho priestoru dostane z karburátora príliš veľa paliva. Riešenie je jednoduché: vyskrutkujte zapaľovaciu sviečku, opatrne ju osušte alebo v prípade potreby vymeňte za inú sviečku.

Zazimovanie

Aby bolo možné ideálne pripraviť motor benzínových kosačiek na zimnú fázu odpočinku, mali by ste sa najprv pozrieť na obsah nádrže. Keďže palivo, ktoré sa dlhší čas nepoužíva,vodnatie a stráca zápalnosť, mala by sa nádrž vyprázdniť. Chceli by ste odstrániť poslednú kvapku benzínu, je najlepšie nechať motor bežať na voľnobeh, pokiaľ sa sám nezastaví. Výmenu motorového oleja robte podľa pokynov výrobcu  motora. Tiež by ste mali skontrolovať zapaľovaciu sviečku benzínovej kosačky. Pokiaľ chcete predĺžiť životnosť kosačky, mali by ste kosačku odovzdať na údržbu odbornému servisu.

Zistite viac o kosačkách na trávu AL-KO vo videách

Kosačky na trávu AL-KO: Inovatívne technológie pre dokonalé kosenie trávnika. Rozhodnite sa slobodne podľa svojich požiadaviek a vyberte si z našej veľkej ponuky tú správnu kosačku - či už sa jedná o lacný základný model, komfortné prémiové zariadenie alebo efektívny všestranný stroj. Všetky vás presvedčia sofistikovanou, inovatívnou technológiou, premyslenou, pohodlnou výbavou a motorom, ktorý splní všetky požiadavky. Vďaka tomu je kosenie trávnika potešením v každom teréne a v každej záhrade.

Telesá kosačiek sú väčšinou vyrobené z robustnej ocele s práškovým nástrekom alebo z odolnej zliatiny hliníka a sú spracované tak, aby boli ľahko ovládateľné. Pri niektorých modeloch je dokonca možné kosiť blízko okraja trávnika. Časovo úsporná, praktická a predovšetkým ideálna pre trávnik je možnosť  mulčovať pri mnohých kosačkách AL-KO.


Chcete cookies?

Spoločnosť AL-KO Geräte GmbH a jej partneri potrebujú Váš súhlas (kliknutím na "Súhlasím") pre použitia jednotlivých dát, aby bolo možné ukladať a / alebo načítať informácie v zariadení (IP adresa, ID používateľa, informácie o prehliadači). Dáta sa používajú pre personalizované reklamy a obsah, meranie reklám a obsahu a na získanie vedomostí o cieľových skupinách a vývoji produktov. Viac informácií o súhlase a možnostiach nastavenia nájdete kedykoľvek tu. Kliknutím na "Odmietnuť cookies" môžete svoj súhlas kedykoľvek odmietnuť.

Použitie dát

AL-KO Geräte GmbH spolupracuje s partnermi, ktorí tiež spracovávajú dáta získané z Vášho zariadenia (sledovacie dáta) na ich vlastné účely (napr. Vytváranie profilov) / na účely tretích strán. Na tomto pozadí si vyžaduje súhlas nielen zber údajov o sledovaní, ale aj ich ďalšie spracovanie týmito poskytovateľmi. Údaje o sledovaní sa zhromažďujú, len keď kliknete na tlačidlo "Súhlasím" uvedené v banneru. Partnermi sú nasledujúce spoločnosti: Facebook Ireland Limited, Google Inc., Microsoft Ireland Operations Limited, Outbrain Inc., Criteo SA, The Rocket Science Group LLC, AWIN AG, solu GmbH, ideálov internet GmbH, guenstiger.de GmbH.

Ďalšie informácie o spracovaní údajov týmito partnermi nájdete v Zásady ochrany osobných údajov. Informácie sú tiež dostupné prostredníctvom odkazu v banneru.