Pre ekologické zásobovanie úžitkovou vodou v domácnosti a na záhrade

Domáce vodárne AL-KO sú vhodné najmä na čerpanie úžitkovej vody z akumulačnej nádrže alebo studne, ako procesná voda pre domáce spotrebiče, na automatické zavlažovanie záhrad a na zvýšenie tlaku vo vodovodnom systéme. Kúpa domácej vodárne je rozumnou investíciou, pretože znížite spotrebu pitnej vody. Okrem toho sú všetky čerpadlá AL-KO energeticky úsporné a v závislosti od modelu sú vybavené funkciou ECO, ktorá znižuje spotrebu až o 15 %.

Automatické čerpadlá AL-KO na úžitkovú vodu sa vyznačujú kompaktnosťou, praktickosťou a predovšetkým konštantným tlakom počas prevádzky - to je obzvlášť výhodné pri pripojení k zavlažovacím systémom. Hneď ako zapnete vodu, elektronicky riadená vodáreň sa automaticky zapne. Týmto spôsobom sa dajú domáce práčky a sprchy prevádzkovať veľmi efektívne a s nízkymi nákladmi. Ochrana proti chodu nasucho chráni čerpadlo pred možným poškodením, ak nie je k dispozícii zdroj vody. Filter XXL sa ľahko čistí a poskytuje optimálnu ochranu pred znečistením samotnej vodárne. Vďaka spätnému ventilu integrovanému vo filtri čerpajú automatické vodárne vodu mimoriadne rýchlo a ľahko sa uvádzajú do prevádzky.

Viac informácií o domácich vodárňach >

Filter produktovPočet nájdených produktov
Pred. č.: 112852 Skladom
439,00 €
Pred. č.: 113249 Obmedzené množstvo
229,00 €
Pred. č.: 113140 Skladom
299,00 €
Pred. č.: 113798 Obmedzené množstvo
199,00 €
Pred. č.: 112846 Skladom
179,00 €
Pred. č.: 112850 Nedostupné 23.07.2024
299,00 €
Pred. č.: 113799 Skladom
199,00 €
Pred. č.: 112851 Nedostupné 23.07.2024
369,00 €
Pred. č.: 112849 Skladom
279,00 €
Vrátane 20% DPH plus Náklady na dopravu
Výhody
Domáce vodárne | Výhody domácich vodární

Všetko v jednom

Domáce vodárne rady AL-KO Premium kombinujú výhody záhradných čerpadiel s domácimi vodárňami: plno automatická prevádzka, elektronické monitorovanie a nízka spotreba energie.

Domáce vodárne | Domáce vodárne AL-KO sú šetrné k prírode

Úsporné a plno automatické

Nízka spotreba je zaručená tlakovou nádobou, v ktorej je dostatočná zásoba vody pre okamžitú potrebu. V kombinácii s režimom ECO, ktorý úsporný efekt ešte znásobí, sú naše domáce vodárne ešte hospodárnejšie. 

Domáce vodárne | Monitorovanie tlaku v sústave

Monitorovanie tlaku v sústave

Pokročilá elektronika riadi nielen prevádzku domácej vodárne, chráni čerpadlo proti chodu nasucho, ale tiež kontroluje, či je v tlakovej nádobe správny tlak. Domáce vodárne AL-KO sú spoľahlivé a úsporné.

Domáce vodárne | Chytré ovládanie domácich vodární

Chytré ovládanie

Inteligentný systém riadenia kontroly prietoku vody, Flow-Control-System, nepretržite sleduje prevádzku domácej vodárne.

Domáce vodárne | Systém merania prietoku

Všetko prehľadne

Systém merania prietoku, Flow-Measurement-System, zobrazuje na digitálnom displeji všetky prevádzkové stavy, ako je prietok vody, alebo tlak v sústave. O aktuálnom stave máte vždy prehľad a jednotlivé hodnoty môžete ľahko nastaviť.

Domáce vodárne | Integrovaný XXL filter

Spoľahlivá prevádzka

Integrovaný filter XXL u modelov Comfort a Premium optimálne chráni čerpadlo pred znečistením a zaručuje spoľahlivú prevádzku. Pri čistení a výmene sa dá filter ľahko vybrať.

Domáce vodárne | Tichá domáca vodáreň

Veľmi tiché

Domáca vodáreň HW 6000 FMS Premium, ktorá je trvale inštalovaná do rozvodnej siete, nie len že vyniká dopravovaným množstvom vody, automatickým spínaním pri odbere, ale je tiež veľmi tichá pri prevádzke s akustickou hodnotou 73 dB.

Domáce vodárne | AL-KO HW 6000 FMS Premium

Efektívne a hospodárne

Domáca vodáreň AL-KO HW 6000 FMS je extrémne efektívna a energeticky úsporná. Navyše môžete vodáreň prepnúť do režimu ECO, čím sa zníži spotreba energie o ďalších 15%.

Domáce vodárne | Päť stupňová dopravná technológia

Výkon v každej situácii

Päť stupňová dopravná technológia domácej vodárne HW 6000 FMS umožňuje maximálny prietok až 6000 l/h. Prevádzka je monitorovaná inteligentným systémom, ktorý spoločne s integrovanou ochranou proti chodu nasucho, zaručuje dlhú životnosť čerpadla.

Domáce vodárne | Použitie domácej vodárne

K čomu slúži domáca vodáreň ?

Domáca vodáreň je účinným riešením pre zásobovanie domácnosti úžitkovou vodou. Čerpadlo dokážu dopraviť vodu až do výšky 60 metrov zo zásobníka, nádrže, studne, alebo zo suda na dažďovú vodu. XXL filtre účinne ochráni vodný systém a potrubie pred usadeninami. Využite všetky výhody domácich vodární.

Domáce vodárne Premium 
| S elektronickým displejom
| Integrovaný XXL predfilter
| Flow-Measurement-System - systém merania prietoku  a tlaku v nádobe
|
Veľmi tichá prevádzka

Domáce vodárne Comfort 

| Integrovaný XXL predfilter
| Flow-Control-System - systém merania prietoku
|
Spoľahlivá a tichá prevádzka

Domáce vodárne Classic a Easy 
| Robustné a výkonné
| Obzvlášť  ľahká inštalácia
| Bezúdržbové vďaka kvalitnému motoru
| Vrátane manometra a tlakového spínača

Výhody automatickej vodárne
Domáce vodárne | Kompaktné a výkonné vodárne pre zásobovanie úžitkovou vodou

Kompaktné a výkonné

Automatické domáce vodárne sú elektronicky riadené a majú kompaktnejšiu konštrukciu než klasické domáce vodárne. Za stáleho tlaku dopravujú vodu aj na väčšie vzdialenosti a preto sú tiež vhodné aj pre prevádzku záhradných postrekovačov.

Domáce vodárne | Automatická vodáreň s ochranou proti chodu nasucho

Komplexná ochrana

Integrovaná ochrana proti chodu nasucho účinne chráni čerpadlo pred možným poškodením, v prípade nedostatku vody. Integrovaný filter XXL tiež poskytuje optimálnu ochranu pred zanesením čerpadla nečistotami.

Domáce vodárne | Automatická vodáreň HWA 6000/5 Premium

Vysoká účinnosť a tichá prevádzka

Vďaka päť stupňovej dopravnej technológii je prevádzka vodárne nielen veľmi účinná, ale tiež príjemne tichá s maximálnou akustickou hladinou 71 dB.

Domáca vodáreň | Automatický systém s inteligentným ovládaním

Chytré ovládanie

Inteligentné a automatické ovládanie sleduje nepretržite prevádzku vodného systému pre domácnosť a zaisťuje tak optimálnu ochranu proti chodu nasucho. Ak nie je  voda v zdroji, čerpadlo sa  vypne.

Domáce vodárne | Príslušenstvo k domácim vodárňam

Domáci automat na vodu - čo to je?

Inteligentné elektronické ovládanie s automatickým riadením nepretržite monitoruje prevádzku systému úžitkovej vody a zaisťuje tak optimálnu ochranu proti chodu nasucho. Ak nie je dostatok vody v zdroji, čerpadlo sa vypne a neprehrieva sa.

Domáci automat Classic 

Konštantný tlak pri tichej prevádzke

Domáci automat Comfort
Komfortné čerpadlá na úžitkovú vodu. Plne automatická prevádzka pri jednoduchej inštalácii.

Domáci automat Premium
Kombináciou 5 stupňového záhradného čerpadla JET 6000/5 Premium (112844) a hydrokontroly (112478) vznikne vysoko účinný a tichý vodný automat pri zachovaní všetkých parametrov.

Domáce vodárne | Šetria vodu v domácnosti a na záhrade

Ľahká úspora vody

Priemerná spotreba vody na osobu sa pohybuje okolo 120 litrov na osobu a deň. Dodatočné  využitie dažďovej vody v záhrade a v domácnosti by mohlo nahradiť približne 35 až 40 litrov pitnej vody na osobu a deň.

Veľká časť vody sa používa ako úžitková voda (zdroj: Statista):
| Kúpanie, sprchovanie a osobná starostlivosť: 36%
| Splachovací záchod: 36%
| Pranie prádla: 12%
Malá výroba: 9%
| Záhrada, upratovanie, starostlivosť o auto: 6%
| Umývanie riadu: 6%
| Jedlo a pitie: 4%

Spotrebu môžeme ľahko znížiť o približne 33% (toaleta a záhrada) pomocou dažďovej vody.

Použitie dažďovej vody v domácnosti
Zbieranie dažďovej vody na záhrade je veľmi ľahké pomocou dažďového suda a vodného čerpadla. Pri použití dažďovej vody v dome je však potrebné vziať do úvahy niekoľko bodov:

| Používajte len dažďovú vodu z vhodných strešných povrchov - strešné krytiny z medi a zinku sú považované za nevhodné z dôvodu rozpustných a nerozpustných zlúčenín kovov.

| Nainštalujte zásobník vody na vhodné miesto, ktoré zaručuje skladovaciu teplotu vody pod 18 ° C. Vhodná kapacita obvyklých zásobníkov dažďovej vody je medzi 2 000 až 10 000 litrami väčšinou ako podzemné nádrže z betónu alebo plastu.

| Pred uskladnením vodu jemne filtrujte, aby ste zaistili trvale dobrú kvalitu vody. Typickými variantami sú odtokové filtre, centrálne zberné filtre alebo filtre inštalované v skladovacej nádrži.

| Prísne oddelenie systémov pitnej a dažďovej vody - to je jedna z najdôležitejších základných požiadaviek. Aby nedochádzalo k zámene potrubia, existuje povinnosť označovať potrubie pre jednotlivé druhy  vody. Okrem toho musia byť  vodovodné kohútiky na dažďovú vodu označené štítkom „nepitná voda“.

| 

Odolná domáca vodáreň
Aby naše domáce vodárne vždy plnili svoje úlohy, majú niektoré bezpečnostné prvky. V závislosti na modeli sú tlakové nádoby vyrobené z nerezovej ocele, ktorá chráni pred koróziou a hrdzou. Integrovaná ochrana proti chodu nasucho vypne čerpadlo, akonáhle neprúdi voda. Veľké a ľahko čistiteľné predfiltre odstraňujú z vody hrubé aj menšie nečistoty a zaručujú tak dlhú životnosť. Naše čerpadlá majú jedno až päťstupňové ústrojenstvá čerpadiel a dosahujú tak až 60 m výtlačnej výšky pri dodávke až 6 000 l / h.


Automatické domáce vodné čerpadlá: konštantný tlak vďaka inteligentnému ovládaniu
Za kvalitu našich zariadení sú zodpovedné dve veci: Na jednej strane inteligentní, elektronický systém automatického riadenia - trvale monitoruje činnosť systému úžitkovej vody a zaisťuje tak optimálnu ochranu proti chodu nasucho. Na druhej strane majú motory dostatok výkonu. Majú výkon až 1400 W a 1 až 5 stupňové ústrojenstvá čerpadiel dodávajúce až 6000 l / h. Maximálna dopravná výška našich vodných čerpadiel pre domácnosť je 60 m.


Chcete cookies?

Spoločnosť AL-KO Geräte GmbH a jej partneri potrebujú Váš súhlas (kliknutím na "Súhlasím") pre použitia jednotlivých dát, aby bolo možné ukladať a / alebo načítať informácie v zariadení (IP adresa, ID používateľa, informácie o prehliadači). Dáta sa používajú pre personalizované reklamy a obsah, meranie reklám a obsahu a na získanie vedomostí o cieľových skupinách a vývoji produktov. Viac informácií o súhlase a možnostiach nastavenia nájdete kedykoľvek tu. Kliknutím na "Odmietnuť cookies" môžete svoj súhlas kedykoľvek odmietnuť.

Použitie dát

AL-KO Geräte GmbH spolupracuje s partnermi, ktorí tiež spracovávajú dáta získané z Vášho zariadenia (sledovacie dáta) na ich vlastné účely (napr. Vytváranie profilov) / na účely tretích strán. Na tomto pozadí si vyžaduje súhlas nielen zber údajov o sledovaní, ale aj ich ďalšie spracovanie týmito poskytovateľmi. Údaje o sledovaní sa zhromažďujú, len keď kliknete na tlačidlo "Súhlasím" uvedené v banneru. Partnermi sú nasledujúce spoločnosti: Facebook Ireland Limited, Google Inc., Microsoft Ireland Operations Limited, Outbrain Inc., Criteo SA, The Rocket Science Group LLC, AWIN AG, solu GmbH, ideálov internet GmbH, guenstiger.de GmbH.

Ďalšie informácie o spracovaní údajov týmito partnermi nájdete v Zásady ochrany osobných údajov. Informácie sú tiež dostupné prostredníctvom odkazu v banneru.