Čerstvý vzduch pro váš trávník

Kromě pravidelného mulčování by měl být váš trávník na jaře a na podzim provzdušněn nebo vyfrézován, aby se mohl znovu zhluboka nadechnout. Ocelové nože vertikutátoru pronikají trávníkem do podloží a odstraňují zbytky trávy, rostlin, plstě, mechu. Po frézování je nutné ošetřené plochy ihned pohnojit a hodně zavlažit. Tato péče zlepšuje vstřebávání živin i závlahy a v neposlední řadě podporuje růst trávy. Vysoce výkonné benzínové, elektrické a akumulátorové vertikutátory AL-KO, vám pomůžou efektivně s péčí o váš trávník.

Více informací o vertikutátorech >
Počet nájdených produktov
Pred. č.: 127374 Obmedzené množstvo
419,00 € *
Pred. č.: 112800 Skladom
135,00 € *
Pred. č.: 127375 Nedostupné
679,00 € *
Pred. č.: 112799 Nedostupné
355,00 € *
Pred. č.: 113574 Nedostupné
179,00 € *
Výhody
Vertikutátory a prevzdušňovače | Upravte pracovnú hĺbku

Vždy správna pracovná hĺbka

Pracovné hĺbku je možné nastaviť na jednu z piatich úrovní jednoduchým jedným pohybom, čo je dôležité, pretože nože by sa mali pri frézovaní len dotýkať zeme, aby sa zbytočne rýchlo neopotrebovali a nepoškodili korene trávnika.

Vertikutátory a prevzdušňovače | prevzdušňovanie trávnika

Vetranie motora

Veľké vetracie štrbiny zaisťujú dostatočné ochladzovanie motora a sú atraktívne integrované do krytu.

Vertikutátory a prevzdušňovače | Výmena valca

Výmena valca

Valce možno ľahko a rýchlo vymeniť bez použitia náradia pomocou skrutky s praktickou plastovou hlavou. Vizuálne bezpečnostné indikátor ukazuje, či bol valec vložený správne.

Vertikutátory a prevzdušňovače | Priestorovo úsporné skladovanie

Klik, klak a je zložené

Vďaka štyrom rychloupínákům možno horné madlo sklopiť okamžite. To zaisťuje jednoduchú prepravu a skladovanie šetriace miesto.

Benzínový, akumulátorový alebo elektrický?

Užitočné informácie

Vertikutátory a prevzdušňovače | Benzínové, elektrické alebo akumulátorové

Stredne veľké trávniky môžete rýchlo a ľahko frézovať pomocou elektricky ovládaného zariadenia, bez emisií a s nízkym hlukom v pozadí. K tomu je AL-KO Combi Care 38 E Comfort ideálne.

Výhodou benzínového vertikutátora je, že ho možno používať flexibilne a bez káblov, takže je ideálny pre väčšie záhrady alebo ťažko prístupné oblasti. Jeho výkonný motor je vhodný aj pre spracovanie tvrdších trávnatých povrchov.

Vertikutátory a prevzdušňovače | Valec s nožmi

Kontrola 
Pretiahnite trávnikom malé kovové hrable: Ak uvidíte mach alebo odumretú trávu, potom je na čase vykonať vertikutáciu. Keď sa na vašom trávniku množia burinu, je to jasný signál toho, že vaše tráva nerastie správne.

Ako funguje vertikutátor
Naše vertikutátory majú rotujúci valec s oceľovými nožmi, ktorý každú rotáciou krátko prenikne do zeme.

Nastavenie výšky
Pri vertikutácii nastavte správnu výšku, nemala by byť prekročená hĺbka prieniku dvoch až troch milimetrov. Zberný kôš okamžite zachytáva odstránené zvyšky trávnika.

| Stav půdy 
Na hliněných půdách, stinných trávnících nebo oblastech, které mají tendenci být podmáčené, se může tvořit takzvaná „došková střecha“. Tyto trávníky byste měli častěji frézovat.

| Správný čas na vertikutaci 
Nejlepší je vertikutovat na jaře (duben) a na podzim (září). Po vertikutaci by měl mít trávník čas na regeneraci, proto předtím trávník posekejte.

| Benzínové nebo elektrické vertikutátory 
Elektrické vertikutátory jsou vhodné pro středně velké trávníky, mají nízký hluk pozadí a jsou bez emisí. Benzínové vertikutátory lze flexibilně používat také na velkých plochách.

Vertikutátory a prevzdušňovače | Mechanizmus trávne frézy
Frézovanie a prevzdušňovanie

Takmer každý majiteľ záhrady sníva o krásnom sviežim zelenom trávniku. Prečo ale niektoré záhrady vyzerajú ako suchá púšť a trávnik v susednej záhrade každý rok znovu septembra v tej najkrajšej zelenej? Väčšinou je to preto, že sused pravidelne hnojí a prevzdušňuje svoj trávnik. Dva procesy, ktoré sú nevyhnutné pre žiarivú lúku. Prevzdušňovanie je nevyhnutné, aby trávnik mohol absorbovať dostatok živín a dostatok vzduchu, aby mohol znovu dýchať. Vertikutácia je, jednoducho vysvetlené, intenzívnejšie ventilácie, čím je tiež prerezanie trávnika. To pôdu ešte viac uvoľní a umožní jej úžasnú regeneráciu. Záhradníci zvyčajne trávnik na jar vertikutují, aby ho po chladnom období osviežili. To by malo byť vykonané znovu na jeseň. Najmä ak bola zima chladnejšie ako rok predtým. To dáva trávnika živiny, ktoré potrebuje na prežitie budúci zimy.


Čo presne znamená vertikutácia?

Vertikutátor má vertikutačný valec so stupňovitými oceľovými nožmi, ktoré prenikajú do mačiny a odstraňujú zvyšky starej trávy, machu a rastlín. To možno prirovnať k pevnému zhrňovač s úzkymi zubami, ktorý sa trochu zaborí do zeme a pri vyťahovaní so sebou zoberie časť prořezaného trávnika. Túto metódu možno tiež použiť na malé plochy; pre veľké plochy trávnika sa odporúča benzínový vertikutátor. Bez ohľadu na to, aký typ zariadenia sa používa, je dôležité odstrániť časti rastlín, ktoré v zime uhynuli, pretože bráni prístupu svetla a vzduchu klíčiacim steblám. Upozorňujeme, že by sa mal vertikutovať len suchý, čerstvo pokosený trávnik.


Kedy a ako často by mal byť trávnik vertikutován?

Na trávniku by sa nemalo pracovať príliš skoro - iba ak možno vylúčiť prízemný mráz a denná teplota by nemala klesnúť pod 15 stupňov po dobu minimálne 10 dní. Je tiež dôležité, aby podložie trávniku bolo suché. Dobrého výsledku pri vertikutácii dosiahneme, keď trávu najprv pokosíme na dĺžku približne 3 až 4 cm. Vďaka tomu sa vertikutačný valec ľahšie dostane skrz mačina. To znamená v marci a apríli v závislosti od počasia. Je tiež možné v septembri, ak je dostatok tepla zo zeme. Vertikutáciu vykonávajte raz alebo dvakrát za sezónu. Ďalší tip: Zhromaždený trávnik by nemal byť umiestnený na kompost v prípade obsahu plesní.

Pri prevzdušňovanie by ste to mali mať na pamäti

Okrem vertikutácie by mal byť trávnik pravidelne prevzdušnenie. Okrem vertikutačního valce sú niektoré naše zariadenia už vybavená prevzdušňovacím valcom. Na rozdiel od vertikutácia je prevzdušňovanie častejšie možné po celý rok, takže zelená zostane dlhšie svieže.

Prevzdušňovanie je takmer samozrejmé, trávnik je prečesaný prevzdušňovacím valcom, ktorý je opatrený oceľovými pružinami. Tento proces je dôležitý, pretože povrch sa postupne zhutňuje, a tak už neprijíma kyslík. Trávnik navyše po prevzdušnenie lepšie absorbuje vodu a zabráni sa tak takzvanému zamokrenie. Živiny sa tak lepšie dostanú ku koreňom trávy.


Opatrenia po prevzdušnenie a vertikutácii

V oboch prípadoch by mala byť tráva silne zalievaná a hnojené. Požehnaním pre pôdu a rastliny, ktoré okrem kyslíka cítia vodu až ku koreňom. Po vertikutácii má najväčší účinok hnojivo, pretože živiny možno potom najlepšie vstrebať a spracovať. Možno by sa mala tiež rozšíriť nová semená trávnika.

Záver: Žiadnemu záhradníkovi by nemalo chýbať prevzdušnenie a vertikutácia. Tiež trávnik potrebuje raz alebo dvakrát ročne peeling, aby vyzeral plný lesku a rástol aj na jar. Tí, kto sa toho drží, už nemusí žiarliť na susedovu záhradu.


Správna frézovacie zariadenie

Pri nákupe je potrebné venovať osobitnú pozornosť pracovnej šírke a dvojaký funkčnosti (vertikutácia a prevzdušňovanie). V dnešnej dobe sa vertikutácia príležitostne vykonáva pomocou ručného zariadenia, napríklad pomocou hrable alebo ručného vertikutátora. Vďaka tomu je táto práca únavná, pracná a ťažko zvládnuteľná pri väčšej ploche trávnika. Vo variante s elektrickým pohonom výrazne uľahčujú prácu a znižujú úsilie. Vysoko kvalitná vertikutačný zariadení tiež zhromažďujú plstené a mŕtve rastlinné zvyšky v zbernom koši, takže nie je nutné ich hrabať spoločne. Rovnako ako kosačky na trávu sú vertikutátory k dispozícii ako s benzínovým, tak elektrickým motorom.

Kým benzínové frézy majú zvyčajne výkonnejšie motory a sú optimálne navrhnuté pre väčšie trávniky, elektrické vertikutátory sú obzvlášť pôsobivé vďaka svojej nižšej hmotnosti. Najväčšou nevýhodou je tu napájací kábel, ktorý je potrebné nosiť po celý čas pracovného procesu a musí sa pravidelne obracať.

Používajte vertikutátor efektívne

Frézujte iba vtedy, keď nie je príliš zima. Musí byť vylúčený prízemný mráz. Pretože po vertikutácii potrebuje trávnik k regenerácii vlhkosť. Pri vertikutácii trhajú oceľové nože vertikutačního vojne mach, rohož a mŕtvu trávu z trávnika. To podporuje príjem živín rastlinou a ničí mach.

K efektívnemu frézovanie trávnika odporúčame napríklad elektrický vertikutátor AL-KO Combi Care 36 E Comfort alebo benzínový vertikutátor AL-KO Combi Care 38 P Comfort. Praktické: Zariadenie vybavené zberným košom zachytávajú uvoľnené časti rastlín - nie je nutné ich následne odlamovať. Po vertikutácii môžete rovnomerne zasiať trávu ručne alebo stierkou a trávnik intenzívne zalievajte.


Chcete cookies?

Spoločnosť AL-KO Geräte GmbH a jej partneri potrebujú váš súhlas (kliknutím na "Súhlasím") pre použitia jednotlivých dát, aby bolo možné ukladať a / alebo načítať informácie v zariadení (IP adresa, ID používateľa, informácie o prehliadači). Dáta sa používajú pre personalizované reklamy a obsah, meranie reklám a obsahu a na získanie vedomostí o cieľových skupinách a vývoji produktov. Viac informácií o súhlase a možnostiach nastavenia nájdete kedykoľvek tu. Kliknutím na "Odmietnuť cookies" môžete svoj súhlas kedykoľvek odmietnuť.

Použitie dát

AL-KO Geräte GmbH spolupracuje s partnermi, ktorí tiež spracovávajú dáta získané z vášho zariadenia (sledovacie dáta) na ich vlastné účely (napr. Vytváranie profilov) / na účely tretích strán. Na tomto pozadí si vyžaduje súhlas nielen zber údajov o sledovaní, ale aj ich ďalšie spracovanie týmito poskytovateľmi. Údaje o sledovaní sa zhromažďujú, len keď kliknete na tlačidlo "Súhlasím" uvedené v banneru. Partnermi sú nasledujúce spoločnosti: Facebook Ireland Limited, Google Inc., Microsoft Ireland Operations Limited, Outbrain Inc., Criteo SA, The Rocket Science Group LLC, AWIN AG, solu GmbH, ideálov internet GmbH, guenstiger.de GmbH.

Ďalšie informácie o spracovaní údajov týmito partnermi nájdete v Zásady ochrany osobných údajov. Informácie sú tiež dostupné prostredníctvom odkazu v banneru.