Pre individuálne prispôsobenie vašej motorovej píly

Pravidelne kontrolujte stav reťazovej píly, pretože na ňu pôsobia veľké sily v dôsledku výkonných motorov a tvrdosti rezaného dreva. Každá reťazová píla sa opotrebúva iným spôsobom, preto je nevyhnutné udržiavať reťazovú pílu v perfektnom stave, aby sa zachoval jej výkon a bezpečnosť počas používania. Môžete si u nás kúpiť náhradné diely na reťazovú pílu, napríklad vodiacu lištu alebo špeciálnu reťaz. V tejto časti nájdete nielen originálny kryt vodiacej lišty, ale aj špeciálne príslušenstvo. Pozrite si našu ponuku a určite si vyberiete.

Viac informácií o príslušenstve pre motorové píly >

Filter produktovPočet nájdených produktov
Pred. č.: 113480 Nedostupné 23.07.2024
7,90 €
Pred. č.: 127204 Obmedzené množstvo
35,90 €
Pred. č.: 114024 Nedostupné 22.07.2024
15,90 €
Pred. č.: 127549 Nedostupné 23.07.2024
19,90 €
Vrátane 20% DPH plus Náklady na dopravu
AL-KO Diely reťazové píly | Výmena reťaze a lišty
Výmena reťaze a lišty

Výmenu reťaze a vodiacej lišty na motorovej píle je možné urobiť niekoľkými jednoduchými krokmi. Pre zaistenie bezpečnej prevádzky, buďte maximálne opatrní a presne dodržiavajte pokyny na obsluhu motorovej píly. Pokiaľ si nie ste akokoľvek istí, kontaktujte niektorý z našich odborných servisov.

Rada experta pre nové reťaze:
Pred samotnou montážou novej reťaze, odporúčame, aby ste ju na nejakú dobu (ideálne cez noc) ponorili do nádoby s adhezívnym olejom na reťaze. Nezačínajte rezať ihneď po vytiahnutí z olejového kúpeľa, ale nechajte ju chvíľu bežať na polovičný plyn, pokiaľ sa na svetlom podklade neobjaví ľahká stopa oleja.Pre príklad je tu veľmi podrobne uvedená montáž vodiacej lišty a reťaze na motorovú pílu solo® by AL-KO 656 C v jedenástich krokoch:

1. Uvolnite upevňovacie matice krytu vodiacej lišty (12).
2. Zložte kryt vodiacej lišty (a).
3. Pred prvou montážou je nutné odstrániť lepenkovú podložku zasunutú pod kryt vodiacej lišty. 
4. Pokiaľ už bola píla používaná, očistite plochu lišty a otvor olejového mazania.
5. Pomocou skrutky pre napínánie reťaze (13a/13b) nastavte napínaciu vačku (b) na ľavý doraz. Poznámka: Pri každej montáži a demontáži vodiacej lišty nastavte napínaciu vačku reťaze (b) na ľavý doraz.
6. Nasaďte reťaz na vodiacu lištu. Napínacia vačka reťaze (b) musí celkom zapadnúť do otvoru vo vodiacej lište.
7. Umiestnite reťaz na ozubené koleso a do drážky vodiacej lišty.
8. Jednotlivé pílové zuby musia smerovať na hornej strane lišty k jej koncu.
9. Zaistite, aby reťaz správne zapadla do ozubeného kolesa hnacej hriadele a na konci vodiacej lišty.
10. Nasaďte kryt lišty. Najprv naskrutkujte upevňovacie matice len mierne
11. Po správnom napnutí reťaze dotiahnite upevňovacie matice.

Originálne náhradné diely pre reťazové píly: najvyššie požiadavky na kvalitu  

AL-KO stojí za nejmodernejšími technológiami a najvyššou precíznosťou pri výrobe jednotlivých súčiastok vašej záhradnej techniky. Naše produkty vás presvedčí špičkovým vybavením a užívateľským komfortom pri dôraze na bezpečnosť, kvalitu a ergonomický design. 

K údržbe a opravám našich reťazových píl, používajte len originálne náhradné diely AL-KO. Všetky inovácie sú do každej skrutky aplikované tiež na náhradné diely a príslušenstvo, ktoré môžete zakúpiť v našom e-shope, alebo v autorizovanej predajni a servise AL-KO.


Chcete cookies?

Spoločnosť AL-KO Geräte GmbH a jej partneri potrebujú Váš súhlas (kliknutím na "Súhlasím") pre použitia jednotlivých dát, aby bolo možné ukladať a / alebo načítať informácie v zariadení (IP adresa, ID používateľa, informácie o prehliadači). Dáta sa používajú pre personalizované reklamy a obsah, meranie reklám a obsahu a na získanie vedomostí o cieľových skupinách a vývoji produktov. Viac informácií o súhlase a možnostiach nastavenia nájdete kedykoľvek tu. Kliknutím na "Odmietnuť cookies" môžete svoj súhlas kedykoľvek odmietnuť.

Použitie dát

AL-KO Geräte GmbH spolupracuje s partnermi, ktorí tiež spracovávajú dáta získané z Vášho zariadenia (sledovacie dáta) na ich vlastné účely (napr. Vytváranie profilov) / na účely tretích strán. Na tomto pozadí si vyžaduje súhlas nielen zber údajov o sledovaní, ale aj ich ďalšie spracovanie týmito poskytovateľmi. Údaje o sledovaní sa zhromažďujú, len keď kliknete na tlačidlo "Súhlasím" uvedené v banneru. Partnermi sú nasledujúce spoločnosti: Facebook Ireland Limited, Google Inc., Microsoft Ireland Operations Limited, Outbrain Inc., Criteo SA, The Rocket Science Group LLC, AWIN AG, solu GmbH, ideálov internet GmbH, guenstiger.de GmbH.

Ďalšie informácie o spracovaní údajov týmito partnermi nájdete v Zásady ochrany osobných údajov. Informácie sú tiež dostupné prostredníctvom odkazu v banneru.