Funkčný design a ergonómia pre presné strihanie živého plotu

S našimi nožnicami na živý plot a kroviny je presné tvarovanie jednoduché a pohodlné. Integrovaná vodováha vám pomôže rovnomerne rezať a zarovnávať. Okrem toho bezpečnostný kábel na elektrických nožniciach zaisťuje maximálnu bezpečnosť pri práci. Či už sa rozhodnete pre profesionálny benzínový motor alebo elektrický či akumulátorový motor, nožnice na živý plot AL-KO sú spoľahlivým záhradným náradím. Ostré čepele s diamantovým výbrusom umožňujú strihať konáre so širším priemerom. Keďže strihanie živého plotu sa často vykonáva nad úrovňou hlavy, navrhli sme rukoväť tak, aby sa dala čo najlepšie prispôsobiť požadovanému úchopu. Vďaka prepracovanej ergonómii sa s našimi nožnicami manipuluje ľahšie ako s bežnými nožnicami na živý plot.

Viac informácií o záhradných nožniciach >

Filter produktov


Počet nájdených produktov
Pred. č.: 113609 Nedostupné
99,90 €
Pred. č.: 127326 Nedostupné 23.07.2024
249,00 €
Pred. č.: 113634 Nedostupné 23.07.2024
Doporučená predajná cena 139,00 € 125,00 €
Pred. č.: 127734 Nedostupné 23.07.2024
139,00 €
Pred. č.: 113700 Nedostupné 23.07.2024
109,00 €
Pred. č.: 127325 Nedostupné 23.07.2024
229,00 €
Pred. č.: 112679 Obmedzené množstvo
84,90 €
Pred. č.: 113925 Obmedzené množstvo
99,90 €
Pred. č.: 113939 Obmedzené množstvo
139,00 €
Pred. č.: 112680 Obmedzené množstvo
99,90 €
Pred. č.: 113371 Nedostupné 23.07.2024
69,90 €
Pred. č.: 113613 Obmedzené množstvo
89,90 €
Vrátane 20% DPH plus Náklady na dopravu
Výhody
Nůžky na živý plot a keře | Diamantem broušený nůž a doraz

Perfektný strih a ochrana

Trvale ostré, diamantom brúsené nože zaisťujú čistý rez. Doraz chráni nôž pri rezaní pozdĺž podlahy a stien, kryt slúžia aj ako nástenný držiak.

Nůžky na živý plot a keře | Bezpečnostní kabel

Maximálna bezpečnosť

S jedinečným bezpečnostným káblom AL-KO sa účinne vyhnete prestrihnutiu elektrického kábla - pre väčšiu bezpečnosť pri strihaní živých plotov (nie pri HT440)

Nůžky na živý plot a keře | Integrovaná vodováha

Všetko rovno

Integrovaná vodováha podporuje rovný a horizontálny strih živého plotu. Týmto zpôsobom je možné vyhnúť sa nerovnomernému rezu.

Nůžky na živý plot a keře | Funkce pro úpravy

Elegantná forma a funkcia

Či už tvarovanie alebo strihanie - diamantom brúsené a ostré čepele nožníc na živé ploty AL-KO vždy zaručujú čistý rez. Ergonomické ovládacie prvky a vyvážené rozloženie hmotnosti tiež umožňujú prácu bez únavy v akejkoľvek polohe, a to aj na vysokých živých plotoch. Praktické: ochranný kryt slúži aj ako držiak na stenu.

Nůžky na živý plot a keře | Práce bez námahy

Práce bez námahy

Ergonomicky tvarované ovládacie prvky a dokonale vyvážená hmožnosť umožňujú prácu bez únavy. Modely na batérie alebo v kombinácii s opaskom a adaptérom na batérie sú bez obmedzenia káblom.

Nůžky na živý plot a keře | Nejlepší kvalita

Najlepšia kvalita

Vysokokvalitný plastový kryt je obzvlášť stabilný a robustný, co zaručuje dlhú životnosť nožníc na živý plot. Hmotnosť bola rozložená tak, aby plotostrihy vždy perfektne sadli do ruky.

Nůžky na živý plot a keře | Nůžky na trávu a keře 2v1

2v1

Nožnice na trávu vám umožnia jednoduché strihanie okrajov trávnika, zatiaľ čo s nožnicami na kríky ľahko vytvarujete menšie kríky, kroviny a buxusy. 

Nůžky na živý plot a keře | Produktové řady
Produktové rady

Ponúkame vám štyri modelové rady nožníc na živé ploty a kríky: od malých multifunkčních nožníc na jemné strihanie cez klasické nožnice na živé ploty až po profesionálne benzínové náradie pre údržbu väčších plotov. Naše plotostrihy majú jedno společné: výkonné motory, ostré nože a maximálnu bezpečnosť a ergonómiu.

Výkonné profesionálne nožnice na živý plot: benzínové nožnice na živý plot solo® by AL-KO
S týmito benzínovými nožnicami na živý plot nie je rýchle a mimoriadne flexibilné strihanie živých plotov žiadny problém vďaka mimoriadne dlhej dĺžke strihu, čepeliam vyrobeným zo špeciálnej kalenej ocele a veľkej nádrži na benzín.

Výhody:
I 3-smerne nastaviteľná rukoväť
I Optimálne vyvážená hmotnosť
I Pogumovaná rukoväť
I Integrovaná ochrana proti zastaveniu a nárazu
I Antivibrační systém pre prácu bez únavy

Elektrické nožnice na živý plot pre ambicióznych záhradkárov solo® by AL-KO 
Tento ľahký elektrický plotostrih s dĺžkou strihu 55 cm umožňuje dlhú prácu bez únavy vďaka premyslenej ergonómii rukoväte a zaručuje čistý strih vďaka laserom rezaným nožom a silnému motoru.


Nožnice na živý plot z rodiny AL-KO: 

Jedna výkonná batéria - veľa zahradného náradia: Okrem akumulátorových nožníc na živý plot od AL-KO môžete tú istú batériu použiť aj na prevádzku fúkača lístia, motorovej píly, kosačky na trávu, vyžínača trávy a nášho multifunkčného náradia.

Naša dvojročná záruka výrobcu zahřňa aj batériu v týchto zariadeniach. Dátum nákupu: od 06.01.2017.

Akumulátorový plotostrih HT 18 V Li
Batéria a nabíjačka sú už súčasťou týchto nožníc na živý plot. Perfektne vyvážený nástroj s diamantom brúsenými protibežnými čepeľami.

Šikovná klasika pre zahradný živý plot: Elektrické nžnice na živý plot HT
Klasické elektrické plotostrihy sú k dispozícii s troma funkciami: Basic, Safety a Flexible Cut. Všetky majú společnú nízku hmotnosť, diamantom brúsené protibežné bezpečnostné nože a dobré vyváženie.

Multicutter pre jemné strihanie: GS akumulátorové nožnice na trávu a kríky
Šikovné a malé multicuttery jsou elegantným riešením pre kríky, trávniky, živé ploty a dekoratívne rezy. Vďaka voliteľnej predlžovacej rukoväti možno pohodlne a bez námahy a ohýbania strihať aj väčšie vzdialenosti. 

Nůžky na živý plot a keře | AKU plotostřih užitečné tipy

Užitočné tipy

Nožnice na živý plot AL-KO výrazne uľahčia prácu na vašich živých plotoch. Naše nožnice na živý plot ponúkajú elegantnú a funkčnú ergonómiu, ktorá vám šetrí energiu a nervy pri práci. Integrovaná vodováha vám pomôže strihať živý plot rovnomerne. Okrem toho AL-KO zaisťuje u niktorých modelov maximálnu bezpečnosť pri práci s bezpečnostným káblom. Bezpečnostný kábel zabraňuje prerezaniu elektrického káblu.


Ďalšie dobré argumenty pre naše najpredávanejšie produkty medzi nožnicami na živý plot:

| diamantom brúsené nože
| integrovaná vodováha
| ochrana zastavenia noža
| hliníkový kryt prvodovky
Poznámka: Výhody závisia od konkrétneho modelu

Komfort a bezpečnosť pri práci s nožnicami na živý plot

V závislosti od modelu sme pre vás vyvinuli rôzne jedinečné bezpečnostné funkcie: s našim jedinečným bezpečnostným káblom sme zabránili náhodnému prerezaniu elektrického kábla. So zariadením AL-KO ste tiež chránení pred neúmyselným spustením nožníc na živý plot vďaka nášmu špeciálnemu bezpečnostnému mechanizmu. Rukoväte niektorých našich nožníc na živý plot sú variabilne nastaviteľné a spolu s prepracovanou ergonómiou prístroja umožňujú pohodlnejšiu prácu ako s bežnými nožnicami na živý plot. Výbava závisí od modelu.

Nůžky na živý plot a keře | Tipy a triky
Tipy a triky

Živé ploty sú v záhrade všestranné. Slúžia ako ozdoba, biotop a ochrana soukromia. Je ťažké si predstaviť panorámu mesta bez živých plotov, najmä preto, že rozmanitosti sa nekladú takmer žiadne medze. Ak sa rozhodnete pre živý plot, môžete si vybrať medzi, vždyzelenými alebo letničkami (listnatými alebo ihličnatými), rýchlo alebo pomaly rastúcimi rastlinami. Niektoré z nich sú jedovaté, ostnaté alebo pichľavé, iné zapôsobia svojimi kvetmi a vôňou. Všetky však majú spoločné to, že pravidelné strihanie je nevyhnutné pre zdravý, hustý a krásny živý plot. Majte na pamäti nasledujúce štyri tipy.

| Správny čas na strihanie živého plotu
Starostlivo vyberte dátum pre strihanie živých plotov. Musíte dodržiavať právne predpisy a ideálne podmienky pre rastliny. To nemá vplyv na jemné tvarovanie alebo ošetrovacie rezy, ktoré sú povolené kedykoľvek a slúžia na podporu zdravého rastu alebo klíčenia. Buďte ohľaduplní k hniezdiacemu vtáctvu či iným drobným živočíchom. Presný deň, kedy se má strih vykonávať, závisí ak od počasia. Všeobecne sú ideálne suché dni s miernymi teplotami. Pri vysokých teplotách zasychajú čerstvo zastrihnuté výhonky a keď sú mokré, vetvičky sa skôr pomliaždia ako čisto odrežú, čo bráni hojeniu rezov, rovnako ako mráz. Na strihanie živých plotov sú preto ideálne skoré ranné alebo neskoré popoludňajšie hodiny na jar.

| Správny nástroj pre strihanie živého plotu
Akumulátorové nožnice na živý plot AL-KO HT 36 Li je správnou voľbou pre bezemisné, bezkáblové a tiché strihanie živého plotu. Ľahký, šikovný plotostrih z rodiny AL-KO zaisťujú optimálny výsledok strihania s diamantom brúsenou čepeľou a umožňuje pohodlnú prácu vďaka premyslenej ergonómii a pogumovanej rukoväti. Živé ploty je možné strihať ticho, bezpečne a bez emisií.


| Správne oblečenie na strihanie živých plotov
Niektoré druhy živých plotov, ako napríklad tuja, sú jedovaté a pri kontakte s pokožkou môžu vyvolať reakcie. Zdravotným rizikom sú aj tŕne, ostré konáre alebo odletujúce odrezky. Preto noste pri strihaní vhodné oblečenie. Odporúča sa nosiť pevnú obuv, odev s dlhými rukávmi, ochranné okuliare a rukavice.

| Správny tvar pre strihanie živých plotov
Krásne tvarované, husté živé ploty sú pastvou pre oči a vyžadujú určitú zručnosť a taktiku. Napnutá šnúra vám pomôže udržať výšku, smer a tvar. Najprv trochu odrežte a v prípade potreby upravte. Živé ploty sa vo všeobecnosti strihajú do lichobežníkového tvaru, t.j. v spodnej časti sú širšie ako navrchu. Vďaka tomu dostanú spodné konáre dostatok svetla a živý plot zostane všade pekný a hustý.

| Extra tip:
Husté a vysoké živé ploty chránia nejen majiteľov pred nepríjemnými pohľadmi, ale aj prípadnými zlodejmi. Štatistiky ukazujú, že domy so sviežimi živými plotmi budú vykradnuté s menšou pravdepodobnosťou. Živé ploty preto vysádzajte v dostatočnej vzdialenosti od budov, aby ste vytvorili čo najviac otvoreného priestoru. Pred cestou je vhodné živné ploty opäť ostrihať.
To naznačí vašu prítomnosť a prípadní votrelci budú ľahšie vystavení pohľadom okoloidúcich alebo susedov.

Nožnice na živý plot od AL-KO - trieda sama o sebe

Naše nožnice na živý plot zaujmú vysoko kvalitnými použitými materiálmi. Diamantom brúsené čepele (v závislosti od modelu) zaistia dokonalý strih vášho živého plotu. Bezpečnostný kábel a vodováha dopĺňajú celkový balík. Vďaka rôznym motorom (benzínový, akumulátorový alebo elektromotor) neexistujú takmer žiadne limity pre oblasti použitia. 

Doprajte si záhradkárčenie na najvyššej úrovni s nožnicami na živý plot od AL-KO. V našej širokej ponuke nájdete veľký výber rôznych modelov - presne to správne zariadenie pre všetky vaše požiadavky!


Chcete cookies?

Spoločnosť AL-KO Geräte GmbH a jej partneri potrebujú Váš súhlas (kliknutím na "Súhlasím") pre použitia jednotlivých dát, aby bolo možné ukladať a / alebo načítať informácie v zariadení (IP adresa, ID používateľa, informácie o prehliadači). Dáta sa používajú pre personalizované reklamy a obsah, meranie reklám a obsahu a na získanie vedomostí o cieľových skupinách a vývoji produktov. Viac informácií o súhlase a možnostiach nastavenia nájdete kedykoľvek tu. Kliknutím na "Odmietnuť cookies" môžete svoj súhlas kedykoľvek odmietnuť.

Použitie dát

AL-KO Geräte GmbH spolupracuje s partnermi, ktorí tiež spracovávajú dáta získané z Vášho zariadenia (sledovacie dáta) na ich vlastné účely (napr. Vytváranie profilov) / na účely tretích strán. Na tomto pozadí si vyžaduje súhlas nielen zber údajov o sledovaní, ale aj ich ďalšie spracovanie týmito poskytovateľmi. Údaje o sledovaní sa zhromažďujú, len keď kliknete na tlačidlo "Súhlasím" uvedené v banneru. Partnermi sú nasledujúce spoločnosti: Facebook Ireland Limited, Google Inc., Microsoft Ireland Operations Limited, Outbrain Inc., Criteo SA, The Rocket Science Group LLC, AWIN AG, solu GmbH, ideálov internet GmbH, guenstiger.de GmbH.

Ďalšie informácie o spracovaní údajov týmito partnermi nájdete v Zásady ochrany osobných údajov. Informácie sú tiež dostupné prostredníctvom odkazu v banneru.