Benzínové, akumulátorové alebo elektrické reťazové píly: pre záhradníkov aj profesionálov

Kompaktné motorové píly AL-KO a solo® by AL-KO vám uľahčia akúkoľvek prácu. Pre vaše pohodlie sme skonštruovali reťazové píly tak, aby sa vám čo najpohodlnejšie držali. Vďaka priloženému náradiu môžete ihneď nasadiť lištu a napnúť reťaz: pripravené na použitie. Pre vysokú bezpečnosť sú naše píly vybavené systémovou brzdou s rýchlym zastavením reťaze a ochrany rúk. Okrem kompaktnejších modelov ponúkame tiež profesionálne píly solo® by AL-KO s výkonom až 4,7 kW, ktoré sú vhodné pre silné kmene tvrdého dreva. Presvedčte sa sami o sile a výkone našich motorových píl. 

Viac informácií o motorových pílach >

Filter produktovPočet nájdených produktov
Pred. č.: 112808 Skladom
119,00 €
Pred. č.: 127430 Obmedzené množstvo
219,00 €
Pred. č.: 113616 Skladom
149,00 €
Pred. č.: 113355 Skladom
159,00 €
Pred. č.: 112807 Obmedzené množstvo
99,90 €
Pred. č.: 113186 Nedostupné 19.06.2024
159,00 €
Pred. č.: 113185 Nedostupné 23.07.2024
139,00 €
Pred. č.: 113187 Obmedzené množstvo
179,00 €
Pred. č.: 114016 Obmedzené množstvo
89,90 €
Pred. č.: 114023 Skladom
159,00 €
Pred. č.: 112809 Obmedzené množstvo
129,00 €
Pred. č.: 113926 Skladom
99,90 €
Vrátane 20% DPH plus Náklady na dopravu
Výhody
Řetězové pily | Dvojitá bezpečnost

Dvojitá bezpečnosť

Systémová brzda a ochrana rúk s rýchlym zastavením reťaze zaisťujú maximálnu bezpečnosť v každej situácii - pre pohodlnú prácu bez nehôd.

Řetězové pily | Ergonomická práce

Perfektný úchop

Vďaka vyváženej hmotnosti sedia reťazové píly AL-KO pohodlne v ruke. Integrované tlmenie vibrácií (pri benzínových modeloch) zaručuje pohodlnú prácu.

Řetězové pily | Snadná údržba

Jednoduché použitie a údržba

Automatické mazanie reťaze a priehľadové okienko na olejovej nádrži uľahčujú údržbu elektrických a akumulátorových reťazových píl. Vzduchové filtre benzínových motorových píl je možné ľahko vybrať a vyčistiť.

Řetězové pily | Produktové řady
Benzínová, akumulátorová alebo elektrická?

Benzínové motorové píly: široký sortiment píl

Od kompaktnej píly na domáce použitie až po vysoko výkonnú pílu na profesionálne použitie - to všetko ponúka rozmanitý rad motorových píl od solo by AL-KO. Všetky píly sa vyznačujú rovnako vysokou, nekompromisnou kvalitou, bezpečnosťou a ľahkým použitím. Výkonné dvojtaktné motory a rezacie príslušenstvo, ktoré sú perfektne zladené s príslušným modelom, vždy zaisťujú vysoký krútiaci moment a čisté výsledky rezania.

Kompaktné motorové píly
Vysoko výkonné benzínové reťazové píly AL-KO zapôsobia aj na náročného užívateľa vďaka vysoko výkonnému motoru opatreného špeciálnou povrchovou úpravou (nikel, horčík a kremík), ktorý sa používa v mnohých modeloch, dizajn s dobrou údržbou a systém mazania reťaze a lišty - píly sú tiež ľahko ovládateľné a perfektne ležia v ruke. Vďaka veľkorysému výkonu nie je rezanie palivového dreva, stavba dreva alebo výrub malých až stredne veľkých stromov pre tieto všestranné píly vôbec problémom, pretože robustná a zároveň ľahká konštrukcia píl umožňuje pohodlnú prácu aj v ťažkých podmienkach.

Univerzálné a profesionálne píly
Univerzálne a profesionálne píly ponúkajú najlepšie podmienky na dosiahnutie najlepších výsledkov vďaka najvyššej kvalite, dokonalému pomeru výkonu a hmotnosti a optimálnemu jednoduchému použitiu - dokonca aj v komerčnom použití. Profesionálne rezacie príslušenstvo, vylepšené prúdenie vzduchu, napnutie bočnej reťaze a vysoko kvalitný Walbro karburátor s kompenzátorom sú ďalšími plusmi týchto zariadení – rovnako ako kľuková skriňa z horčíka, vynikajúca ergonómia, vysoké zrýchlenie a účinné tlmenie vibrácií. Trojdielny kovaný kľukový hriadeľ taktiež zaisťuje maximálnu odolnosť proti opotrebovaniu.

Akumulátorová reťazová píla AL-KO: flexibilná, bezemisná Li-ion energia.

Akumulátorová reťazová píla zaujme štíhlym tvarom, nekompromisným vybavením a akumulátorovým Li-ion akumulátorom bez emisií. Ponúka veľmi silný rezný výkon a odolnosť vďaka originálnej lište a reťazi Oregon. Napínanie reťaze bez použitia náradia je obzvlášť jednoduché, rovnako ako automatické mazanie reťaze s vizuálnym okienkom na olejovej nádrži. Bezpečnosť zaisťuje systémová brzda a ochranná rukoväť s možnosťou rýchleho zastavenia reťaze pri jej aktivácii.

AL-KO: Dôraz je kladený na batériu
Kosenie trávy, strihanie živých plotov alebo fúkanie jesenného lístia spolu s jednou a tou istou batériou - žiadny prosblém s rodinou AL-KO. S kosačkami na trávu a mnohými ručnými zariadeniami ponúka rodina batérií AL-KO všetko pre vašu záhradu. Akumulátorová reťazová píla v sebe spája výhody benzínovej reťazovej píly, ako je flexibilita, s výhodami elektrickej reťazovej píly, ako je nenáročná údržba a nulové emise. Akumulátorová reťazová píla zaujme svojim štíhlym tvarom, nekompromisnými funkciami a bezdrôtovým Li-Ion napájaním bez emisií.

Batéria s maximálnym napätím 40 V a 4 Ah poskytuje pôsobivý výkon. Navyše vďaka lithium-ionovým článkom má výnimočnú výdrž a nedochádza k samovybíjaniu, pretože nemá pamäťový efekt. To najlepšie: batéria a nabíjačka sú už súčasťou kosačiek, takže si stačí dokúpit požadované ručné zariadenia (bez batérie a nabíjačky).

Ďalšie výhody:

I silný rezací výkon a odolnosť vďaka originálnej lište a reťazi Oregon
I prípadný ďalší výrobok z rodiny AL-KO bez batérie a nabíjačky
I jednoduché napínanie reťaze bez použitia nástrojov
I automatické mazanie reťaze s vizuálnym okienkom na olejovej nádrži
I bezpečnosť zaisťuje systémová brzda a ochranná rukoväť s rýchlym zastavením reťaze

Elektrické reťazové píly: ideálne pre silnejšie a tenšie kmene vo vašej záhrade

Na sviežom pozemku musíte pravidelne strihať vysoké stromy a kríky kvôli údržbe alebo presádzaniu. Ale pokiaľ ide o drevo, vždy je čo robiť, dokonca aj na menších pozemkoch a záhradách. Či už rezanie vetiev, práca v interiéri alebo príprava palivového dreva - elektrické reťazové píly sú tou správnou voľbou tejto a ďalšie práce spojené s rezaním dreva. Aby bola vaša práca čo najjednoduchšia, sú zariadenia od AL-KO vybavené prvotriedne. Lišta a reťaz sú dodávané firmou Oregon a zaujmú vynikajúcim rezným výkonom a odolnosťou. Vďaka super výkonným motorom môžu naše elektrické reťazové píly ľahko rezať akékoľvek drevo rýchlosťou 13,5 m/s. Pre vašu bezpečnosť majú ochrannú rukoväť a systémovú brzdu, ktorú je možné v prípade potreby použiť na rýchle zastavenie reťaze. Naše elektrické motorové píly sú tiež majstri svojho odboru, pokiaľ ide o pohodlie. Reťaz je automaticky mazaná a olejová nádrž má vizuálne okienko kontroly stavu oleja.

Elektrické reťazové píly sú vašim silným a spoľahlivým partnerom pre všetky práce s drevom. Vďaka elektromotorom s dostatočným výkonom môžete ľahko píliť tenké konáre aj hrubé kmene stromov. Vyberte si v našom obchode medzi klasickým priečnym motorom alebo šikovným pozdĺžnym motorom. Sú ideálne na použitie v dome alebo v jeho blízkosti. Elektrické motorové píly sa odporúčajú pre hobby záhradkárov ktorí režú menšie stromy, konáre alebo palivové drevo. Veľmi vhodné aj pre stavebníctvo.

Ďalšie výhody:

I Žiadne emisie: elektrickú motorovú pílu je možné používať aj v uzavretých miestnostiach alebo stodolách

I Úzky design s pozdĺžne inštalovaným motorom
I Bezpečnosť: prostredníctvom systémovej brzdy a rýchleho zastavenia reťaze
Ochrana proti preťaženiu v prípade prehriatia
I Jednoduchá údržba


Řetězové pily | Užitečné informace k řetězovým pilám
Užitočné informácie

| Správny ochranný odev
Než začnete, musíte sa správne obliecť! Ochrana hlavy, očí, uší, rúk, nôh a chodidiel je povinná. Pre oblasť hlavy je k dispozícii ochranná prilba so štítom a ochranou sluchu, ktorá chráni pred hlukom a odletujúcimi vetvami a trieskami. Pri práci s motorovou pílou je taktiež nevyhnutné nosiť ochranné nohavice s motorovou pílou so zosilnenými vložkami pre nohy a ochrannú obuv pre motorovú pílu.

| Ako správne spustiť benzínovú motorovú pílu
Pri spúšťaní benzínovej motorovej píly je položená na zemi a pridržiavaná na mieste (lišta musí byť bez krytu). Spínač vedľa zadnej rukoväte je niečo ako zámok zapaľovania pri automobile. Práce sa vykonávajú na „I“, zatiaľ čo na „O“ (STOP) je píla vypnutá.

| Ako správne držať motorovú pílu
Ruky držia rukoväte tak, aby palec vždy obklopoval rukoväť (uzavretá rukoväť). Reťazovú pílu vždy držte oboma rukami! Reťazová píla by mala byť pri rezaní čo najviac podopretá ( čo najbližšie k motorovej jednotke alebo ozubenej zarážke). Podpora zvyšuje bezpečnosť a uľahčuje držanie píly.

| Ideálne držanie tela pri rezaní
Základná poloha pri rezaní motorovou pílou by mala byť vždy zvolená tak, aby nebolo možné telo vyvážiť tlakom a ťahom. Na pevné a bezpečné postavenie sú nohy odsadené do strany a pozdĺžne. Nepoužívajte motorové píly na rebríku alebo na strome.

| Starostlivosť: pravidelné napínanie, mazanie a olejovanie motora

Napínanie reťaze je nesmierne dôležité. To sa vykonáva pomocou napínacej skrutky reťaze. Nesprávne napnutie môže viesť k predčasnému opotrebovaniu vodiacej lišty alebo k častému skákaniu reťaze. V tomto ohľade je tiež dôležitý reťazový olej. Pretože rezanie bez oleja by znamenalo predčasné opotrebenie lišty a reťaze; Nezamieňajte olejovú nádrž s palivovou nádržou benzínových motorových píl. Reťazové píly AL-KO majú čiastočne automatické mazanie reťaze a regulátor na nastavenie objemu dodávaného oleja. Čistenie motorovej píly je povinné.

Pravidelné čistenie reťazovej píly je nevyhnutné na odstránenie zaschnutých, odolných nečistôt, ako je živica. Odstráňte lištu a reťaz píly a po každej práci pílu očistite. Reťaz, ktorá je vždy dokonale naostrená, je obzvlášť dôležitá. Mali by ste to urobiť sami, iba ak ste sa to naučili pod odborným vedením. Pri benzínovej motorovej píle by ste mali po každom použití vyčistiť vzduchový filter, pripojenie oleja, vodiacu lištu a rebrá valca. Všeobecne platí, že pri dodržaní plánu údržby v prevádzkovom návode sa nemusíte starať o stav reťazovej píly.

| Naša rada pre hobby lesníkov: Získajte „vodičský preukaz motorovej píly“
Licencia pre motorovú pílu je dokladom kvalifikácie pre každého, kto chce rezať palivové drevo v lesoch, a samozrejme pre každého, kto s pílou pracuje profesionálne. Obsah a požiadavky kurzov stanovuje zákonné úrazové poistenie. Je veľmi ľahké nájsť taký kurz vo vašej oblasti, ktorý ponúka väčšinou správa lesov alebo odborné firmy.

Benzínová motorová píla: väčšie pohodlie a výkon pri práci s drevom

Naše benzínové motorové píly sú šikovné elektrárne pre všetky lesnícke aplikácie a práce. Vďaka ergonomickej rukoväti, ľahko dostupným ovládacím prvkom a účinnému antivibračnému systému je používanie veľmi pohodlné. Údržba je tiež jednoduchá: na čistenie môžete jednoducho vybrať vzduchové filtre. Tým je zaistené, že pomer palivo/vzduch je vždy optimálny a že benzínová motorová píla môže ukázať svoj plný výkon. Niektoré modely majú veľmi nízky pomer výkonu a hmotnosti 1,9 kg/kW.

Príkladné vlastnosti vybavenia: • 2-taktný motor • Výkon 1,2 až 4,7 kW • Systém ľahkého štartu • Dĺžka lišty 35 až 70 cm • Kvalitný karburátor s kompenzátorom • Automatické mazanie reťaze • Hmotnosť 4,0 až 6,7 kg

Rozhodnite sa podľa svojich požiadaviek pre model univerzálny alebo pre náročné úlohy.

Akumulátorové motory s vysokým výkonom - aj v našej akumulátorovej motorovej píle

Na sviežom pozemku musíte pravidelne strihať vysoké stromy a kríky kvôli údržbe alebo presádzaniu. Ale pokiaľ ide o drevo, vždy je čo robiť, dokonca aj na menších a pozemkoch a záhradách. Či už na rezanie vetiev, menšie rezy vo vnútorných priestoroch alebo na prípravu palivového dreva - akumulátorové motorové píly sú tou správnou voľbou pre tieto a ďalšie práce spojené s rezaním dreva.

Značka kvality: • Silné akumulátory vďaka lítium-iónovým batériám • Napínanie reťaze bez náradia • Automatické mazanie reťaze • Člen rodiny EnergyFlex urobte niečo dobré pre seba a svoju záhradu: akumulátorové reťazové píly od AL-KO sú bez emisií a bez hluku a sú teda šetrné k životnému prostrediu.

Elektrické reťazové píly: ľahké váhy s výkonnými motormi

Klasickou variantou je priečny motor s vysokým krútiacim momentom. Pri jeho návrhu sme kládli veľký dôraz na optimálne rozloženie hmotnosti. Týmto spôsobom môžete napríklad pohodlne av čo najkratšom čase rezať palivové drevo pre vaše kachle. Vďaka pozdĺžnemu motoru je elektrická reťazová píla štíhla a zvyšuje vašu slobodu pohybu. S praktickým EKI 2200/40 môžete bez únavy rezať vetvy a trámy vo veľkých výškach.

Obe varianty sú mimoriadne ergonomické a inovatívne svojim dizajnom, takže sa môžete rozlúčiť s boľavými svalmi a bolesťami chrbta. • Odolné, nenáročné na údržbu a bez škodlivých emisií • V závislosti od modelu až 2 400 wattov • Dĺžka lišty až 40 cm • Čiastočné napnutie reťaze bez použitia náradia • Urobte pre seba a svoju záhradu niečo dobré: AL-KO elektrické reťazové píly sú tiché , bez emisií a preto tiež šetrné k životnému prostrediu.

Benzínová motorová píla: väčšie pohodlie a výkon pri práci s drevom

Naše benzínové motorové píly sú šikovné elektrárne pre všetky lesnícke aplikácie a práce. Vďaka ergonomickej rukoväti, ľahko dostupným ovládacím prvkom a účinnému antivibračnému systému je používanie veľmi pohodlné. Údržba je tiež jednoduchá: na čistenie môžete jednoducho vybrať vzduchové filtre. Tým je zaistené, že pomer palivo/vzduch je vždy optimálny a že benzínová motorová píla môže ukázať svoj plný výkon. Niektoré modely majú veľmi nízky pomer výkonu a hmotnosti 1,9 kg/kW.

Príkladné vlastnosti vybavenia: • 2-taktný motor • Výkon 1,2 až 4,7 kW • Systém ľahkého štartu • Dĺžka lišty 35 až 70 cm • Kvalitný karburátor s kompenzátorom • Automatické mazanie reťaze • Hmotnosť 4,0 až 6,7 kg Rozhodnite sa podľa svojich požiadaviek pre model univerzálny alebo pre náročné úlohy.


Chcete cookies?

Spoločnosť AL-KO Geräte GmbH a jej partneri potrebujú Váš súhlas (kliknutím na "Súhlasím") pre použitia jednotlivých dát, aby bolo možné ukladať a / alebo načítať informácie v zariadení (IP adresa, ID používateľa, informácie o prehliadači). Dáta sa používajú pre personalizované reklamy a obsah, meranie reklám a obsahu a na získanie vedomostí o cieľových skupinách a vývoji produktov. Viac informácií o súhlase a možnostiach nastavenia nájdete kedykoľvek tu. Kliknutím na "Odmietnuť cookies" môžete svoj súhlas kedykoľvek odmietnuť.

Použitie dát

AL-KO Geräte GmbH spolupracuje s partnermi, ktorí tiež spracovávajú dáta získané z Vášho zariadenia (sledovacie dáta) na ich vlastné účely (napr. Vytváranie profilov) / na účely tretích strán. Na tomto pozadí si vyžaduje súhlas nielen zber údajov o sledovaní, ale aj ich ďalšie spracovanie týmito poskytovateľmi. Údaje o sledovaní sa zhromažďujú, len keď kliknete na tlačidlo "Súhlasím" uvedené v banneru. Partnermi sú nasledujúce spoločnosti: Facebook Ireland Limited, Google Inc., Microsoft Ireland Operations Limited, Outbrain Inc., Criteo SA, The Rocket Science Group LLC, AWIN AG, solu GmbH, ideálov internet GmbH, guenstiger.de GmbH.

Ďalšie informácie o spracovaní údajov týmito partnermi nájdete v Zásady ochrany osobných údajov. Informácie sú tiež dostupné prostredníctvom odkazu v banneru.