Pohodlná príprava palivového dreva na chladné obdobie

Ručné štiepanie dreva sekerou je prácna a časovo náročná práca. Aby bolo pre vás spracovanie dreva pohodlnejšie, kúpte si štiepačky dreva AL-KO, ktoré sú vybavené výkonnými motormi. Vďaka robustnej konštrukcii a osvedčenému štiepaciemu mechanizmu, sú naše horizontálne aj vertikálne štiepačky extrémne odolné a sú pripravené na vysokú záťaž. Väčšina štiepačov AL-KO je vhodná pre štandardné napájanie 230 V, ale model LSV 560/8 ponúka možnosť napájania 400 V pre docielenie štiepacieho tlaku až 8 ton. Premyslená konštrukcia, ktorú možno jednoducho zložiť, zaisťuje ľahkú prepravu a priestorovo nenáročné uskladnenie.

Viac informácií o štiepačky dreva >

Filter produktov

Počet nájdených produktov
Pred. č.: 113791 Skladom
259,00 €
Pred. č.: 113789 Obmedzené množstvo
599,00 €
Pred. č.: 113792 Obmedzené množstvo
349,00 €
Pred. č.: 113788 Skladom
569,00 €
Vrátane 20% DPH plus Náklady na dopravu
Výhody
Štípače dřeva | Obouruční ovládání

Obzvlášť bezpečné

Ochrana rúk, obsluha dvoma rukami, ochranná klietka pre lepšie navádzanie dreva nielenže robí prácu s našimi štiepači obzvlášť bezpečnú, ale tiež zaisťuje ich komfortnú obsluhu.

Štípače dřeva | Odolný štípací klín

Perfektné výsledky

Odolný štiepací klin, niekoľkokrát zváraný, zaručuje perfektný výsledok a dlhú životnosť. Bez námahy dokonca štiepe tvrdé drevo. Mimoriadne robustné konštrukčné prevedenie rámu pre výkonné motory. Dosahujú vysokého štiepacieho tlaku až 8 ton.

Štiepačky dreva | Nastaviteľné držiaky

Pevné uchytenie

Obmedzenie zdvihu, rýchly návrat štiepacieho klinu a nastaviteľné držiaky poskytujú základ pre efektívnu prácu.

Štiepačky dreva | Praktické funkcie

Pracovná plocha

Plochy pre vedenie dreva, ktorým je vybavený štiepací stôl, zaisťujú polená. Rozštiepené drevo je buď tlačenie po štiepaciej ploche, z ktorej môže byť ľahko odoberané, alebo môže tiež padať do pristaveného koša.

Štiepačky dreva | Jednoduchá manipulácia

Jednoduchá manipulácia

Široká konštrukcia zaisťuje stabilitu pri práci. S robustnými kolesami ste vždy mobilný a môžete štiepačku prepraviť na akékoľvek miesto použitia. A vďaka svojej kompaktnej konštrukcii môžete uložiť štiepačku AL-KO do kôlne, aby ste ušetrili miesto.

Tipy pre štiepače dreva

Tipy a triky

Kúrenie drevom je stále populárnejšie. Mnoho ľudí ocení ten pocit, keď v zimných večeroch sedí pred krbom v obývacej izbe, alebo si užívajú teplo kachľovej pece. Hovorí sa: "Drevo zahreje trikrát": najprv pri rezaní dreva, potom pri štiepaní a nakoniec pri samotnom horení. Pomocou štiepačov možno narezané drevo ľahko štiepať na vhodná polená. Dáme vám niekoľko rád ohľadom výberu štiepačky:

Horizontálna alebo vertikálna štiepačka dreva?
So stojatými štiepačkami (vertikálne) dreva je štiepací klin zatlačený zvisle do stola, čo znamená, že tu možno použiť vyššie sily. U horizontálnej (vodorovnej) štiepačky je to naopak: Tu je drevo vodorovne tlačené proti klinu.

Horizontálne štiepačky dreva
| Výkonné štiepačky dreva s štiepacím tlakom až 5 ton
|  Ideálne pre štiepanie palivového dreva s dĺžkou až 52 cm
| Priestorovo úsporné a mobilné
| Ergonomické a bezpečné

Vertikálne štiepačky dreva
| Výkonný pre kmene až do obvodu 1030 mm
| Extrémne robustná konštrukcia
| Mobilné a priestorovo úsporné úložisko 

Narezať a rozdeliť
Narežte drevo na ideálnu dĺžku pre štiepač dreva, aby ste ho nemuseli dvakrát zbierať.


Bezpečnosť
Štiepačky dreva by mali stáť na pevnom, rovnom povrchu. Noste bezpečnostnú obuv, okuliare a rukavice.


Spracujte drevo čo najrýchlejšie
Rozdeľte čerstvo vyrúbané drevo podľa priemeru. Štiepanie suchého dreva je riskantné, pretože môže prasknúť a štiepané časti môžu prudko odletieť. Zima je ideálny čas na rezanie dreva.


Uloženie
Po rozdelení skladujte polená na suchom, dobre vetranom mieste a nestohujte ich príliš tesne. Než bude možné palivové drevo použiť na vykurovanie, malo by sa skladovať aspoň rok alebo dlhšie, v závislosti od druhu dreva, aby bolo dostatočne suché, aby horelo čisto.


Príslušenstvo
Pre vašu vlastnú bezpečnosť používajte k štiepačom dreva len originálne príslušenstvo.

Štiepač dreva: horizontálny alebo vertikálny? 

Štiepačky dreva AL-KO môžete použiť ako na kmene rôznych dĺžok až do veľkosti 55 cm, tak aj na kusy dreva rôznych priemerov. V našom sortimente vám ponúkame stojaté (vertikálne) aj ležiace (horizontálne) štiepače dreva. Ich konštrukcia je robustná a ich prevádzka sa vyznačuje pohodlím a najvyššou možnou bezpečnosťou. Preto majú pre vašu ochranu oboch ručné bezpečnostné ovládanie.

Všetky naše zariadenia je možné ľahko prepravovať na požadované miesto vďaka integrovaným kolieskam. Vodorovné štiepače presvedčia nielen svojou stabilitou, ale sú tiež obzvlášť bezpečné vďaka ochrannému krytu. Štiepací klin je na presné štiepanie niekoľkokrát zvarený, a preto je veľmi odolný. Naše stojaté štiepače dreva majú prídržné úchyty (tzv. pazúry), ktoré fixujú tenké a šikmo rezané drevo a umožňujú tak presné štiepanie, rovnako ako praktickú rýchloupínaciu skrutku, takže môžete presne obmedziť štiepací zdvih.


Chcete cookies?

Spoločnosť AL-KO Geräte GmbH a jej partneri potrebujú Váš súhlas (kliknutím na "Súhlasím") pre použitia jednotlivých dát, aby bolo možné ukladať a / alebo načítať informácie v zariadení (IP adresa, ID používateľa, informácie o prehliadači). Dáta sa používajú pre personalizované reklamy a obsah, meranie reklám a obsahu a na získanie vedomostí o cieľových skupinách a vývoji produktov. Viac informácií o súhlase a možnostiach nastavenia nájdete kedykoľvek tu. Kliknutím na "Odmietnuť cookies" môžete svoj súhlas kedykoľvek odmietnuť.

Použitie dát

AL-KO Geräte GmbH spolupracuje s partnermi, ktorí tiež spracovávajú dáta získané z Vášho zariadenia (sledovacie dáta) na ich vlastné účely (napr. Vytváranie profilov) / na účely tretích strán. Na tomto pozadí si vyžaduje súhlas nielen zber údajov o sledovaní, ale aj ich ďalšie spracovanie týmito poskytovateľmi. Údaje o sledovaní sa zhromažďujú, len keď kliknete na tlačidlo "Súhlasím" uvedené v banneru. Partnermi sú nasledujúce spoločnosti: Facebook Ireland Limited, Google Inc., Microsoft Ireland Operations Limited, Outbrain Inc., Criteo SA, The Rocket Science Group LLC, AWIN AG, solu GmbH, ideálov internet GmbH, guenstiger.de GmbH.

Ďalšie informácie o spracovaní údajov týmito partnermi nájdete v Zásady ochrany osobných údajov. Informácie sú tiež dostupné prostredníctvom odkazu v banneru.