Odfúknite alebo povysávajte listy a zbytky rastlín

Naše vysávače a fúkače ponúkajú rôzne spôsoby pre odstránenie lístia: zber s funkciou rozdrvenia alebo odfúkania lístia. Motory, ktorými sú osadené naše vysávače lístia, sú veľmi výkonné ako v benzínovom, tak aj v akumulátorovom prevedení. Rýchlo a efektívne odstránite spadnuté lístie a  zbytky trávy z príjazdovej cesty a chodníka. Veľký zberný vak je doplnený zipsom pre ľahké vyprázdňovanie. Zbytky rastlín potom už stačí dať do kompostu, alebo do nádoby na organický odpad. Hlavne v jeseni vám vysávače a fúkače AL-KO spríjemnia upratovanie na vašej záhrade.

Viac informácií o vysávačoch a fúkačoch lístia >

Filter produktov


Počet nájdených produktov
Pred. č.: 113610 Skladom
79,90 €
Pred. č.: 113922 Skladom
59,90 €
Pred. č.: 113662 Obmedzené množstvo
99,90 €
Pred. č.: 127141 Obmedzené množstvo
649,00 €
Pred. č.: 127380 Obmedzené množstvo
249,00 €
Pred. č.: 127507 Nedostupné 23.07.2024
99,90 €
Vrátane 20% DPH plus Náklady na dopravu
Výhody
Vysávače a fúkače lístia | Praktický fúkač a vysávač lístia

Šikovné náhradné hrable

Všestranný a flexibilný, šikovný fúkač lístia z rodiny EnergyFlex zaisťuje poriadok na záhrade. Prietok vzduchu, ktorý môže dosiahnuť rýchlosť až 250 km / h, možno pohodlne regulovať pomocou otočného regulátora a dva dodávané nástavce tiež ponúkajú možnosť voľby medzi selektívnym a plochým pracovným postupom. Tie môžete tiež ľahko odobrať pre ľahké skladovanie.


Vysávače a fúkače lístia | Akumulátorová rada

Sila pre každú potrebu

Srdcom rodiny Energy Flex je výkonná lithium-ionová batéria, ktorá je vhodná do všetkých zariadení. Kosačky sa dodávajú s batériou a nabíjačkou, ručné náradie sa dodáva bez. S vyžínačom, nožnicami na živé ploty a fúkačom lístia ponúka rada Energy Flex ešte viac záhradného náradia, ktoré možno prevádzkovať s rovnakou batériou.

Vysávače a fúkače lístia | Funkcia 2v1

Funkcia 2v1

Keď listy na jeseň padajú zo stromov, musí byť po ruke fúkač a vysávač. Vysávač na lístie AL-KO 442 a AL-KO LBV 4090 kombinuje výhody oboch zariadení v jednom.

Vysávače a fúkače lístia | Prehľad

Prehľad vysávačov a fúkačov lístia

Keď listy na jeseň padajú zo stromov, musí byť po ruke fúkač a vysávač.

| solo® by AL-KO 442
Kompaktný benzínový vysávač a fúkač solo® by AL-KO 442 kombinuje výhody oboch zariadení v jednom, takže listy môžete najskôr nafúkať  na kopu a potom nasávať - zmena medzi funkciami je urobená okamžite.

| solo® by AL-KO 750 P
Výkonný vysávač listov 750 P s pracovnou šírkou 75 cm a výkonným motorom 2,0 kW od spoločnosti Briggs & Stratton saje a saje a saje - aj keď ide o mokré alebo vlhké lístie na zelených plochách a cestách.

| AKU fúkač AL-KO LB 36 Li
Akumulátorový fúkač lístia AL-KO LB 36 Li je súčasťou rodiny EnergyFlex a vďaka bezdrôtovému motoru a svojej ľahkosti je ideálny pre používanie v záhrade.

Vysávače a fúkače lístia | Prehľad
Tipy & Triky

Jeseň už prišla k nám. Môžeme to vidieť na meniacej sa farbe stromov a farbe lesov a môžete to počuť zo šuchotu pri chôdzi. Postupne listy opadávajú a pokrývajú zem, dokonca aj v záhrade. Listy však môžeme opätovne spracovať.

| Poškodenie trávnika
Aj keď listy dávajú jesennej záhrade jasnú farbu - nemali by zostať na trávniku. Keď je trávnik čerstvo zasiaty, je obzvlášť dôležité odstrániť vrstvu lístia, pretože hnijúce listy môžu poškodiť mladý, a preto citlivý trávnik. Ale aj dobre rozrastený trávnik môže pod vrstvou listou žltnúť.

| Ľahké upratovanie
Pokiaľ sú listy na začiatku rozptýlené len na trávniku, je možné ich zbierať pomocou kosačky. Pokiaľ však vrstva listov narastie, bude to únavné, pretože kôš na  trávu sa rýchlo naplní. Teraz ich môžete odstrániť pomocou vysávača alebo fúkača lístia.

| Vysávač lístia s funkciou drvenia
Výhodou fúkača lístia je to, že zbiera listy a okamžite ich drví. Tým sa zníži ich objem. Môžu byť tiež použité ako vrstva mulčovaného materiálu pre záhony. Poskytujú nielen ochranu proti mrazu koreňom živých plotov, krov a ruží, ale tiež aj dôležité živiny. Taktiež pre malé zvieratá v záhrade, ako sú dážďovky, listy poskytujú úkryt a jedlo. Vysávače AL-KO majú praktický zberný vak, do ktorého sa zbiera vysávaný materiál.

| Kompost
Ak máte v záhrade veľa lístia a všetky záhony sú už pokryté vrstvou mulču, jednoducho ich pozbierajte do koša alebo podobného kontajnera. Udržujte listy v ňom dobre vlhké a listy stále pritláčajte k sebe, aby zaberali málo miesta. Po chvíli sa obsah rozloží a bude ich možné použiť ako mulč. Môže však byť tiež zakopaný v zemi a zmiešaný s ňou, pretože dodáva pôde dôležité živiny a prispieva tak k zlepšeniu kvality pôdy.

Ďalším spôsobom, ako recyklovať listy, je integrovať ich do kompostu: suché listy zbierajte do vriec a postupne ich miešajte s kompostom. Ideálne sú striedané vrstvy kuchynského odpadu, odrezky trávnika a listy. Získate tak optimálny pomer dusíka a uhlíka v hnijúcej hmote. Pokiaľ chcete zbierať popadané listy kompostu do nádob, môžete na to použiť funkciu nasávania fúkača listov a použiť ju k zberu listov na jednom mieste.

| Dajte si pozor na listové choroby
Pri zbieraní listov dávajte pozor na príznaky choroby, ako sú Choroba čiernych škvŕn. Choroba je veľmi odolná, takže na jar môže znova prepuknúť. Najmä v listovom komposte niekedy vydrží niekoľko rokov. Napadnuté listy by mali byť zakopané hlboko v zemi alebo umiestnené do stredu hromady kompostu, kde teplo zabije spóry. Ďalšia možnosť je vyhodiť napadnuté listy do bežného odpadu.


Vysávače a fúkače lístia v rôznych verziách 

Najmä pri veternom počasí môže byť veľmi zdĺhavé zabezpečiť čistotu okolo domu a v záhrade. Preto odporúčame náš benzínový fúkač lístia, najmä na veľké pozemky, ktorý vám s touto záhradníckou prácou pomôže a zároveň bude práca s ním zábavná.

Okrem typických prenosných vysávačov a fúkačov na listy existujú aj ​​mobilné, ako je solo® by AL-KO 750 P. Tento vysávač na listy s motorom Briggs & Stratton generuje výkon 2,0 kW. S kolesami uloženými v guličkových ložiskách ho môžete dokonca s veľkým komfortom použiť na veľkých, nepriechodných alebo strmých povrchoch. Motor našich vysávačov lístia zaručuje extrémne silný sací výkon. Listy a ďalšie časti rastlín môžete zo svojho pozemku odstrániť v krátkom čase. Integrovaná sekacia turbína okamžite rozdrví nasávaný záhradný odpad.


Chcete cookies?

Spoločnosť AL-KO Geräte GmbH a jej partneri potrebujú Váš súhlas (kliknutím na "Súhlasím") pre použitia jednotlivých dát, aby bolo možné ukladať a / alebo načítať informácie v zariadení (IP adresa, ID používateľa, informácie o prehliadači). Dáta sa používajú pre personalizované reklamy a obsah, meranie reklám a obsahu a na získanie vedomostí o cieľových skupinách a vývoji produktov. Viac informácií o súhlase a možnostiach nastavenia nájdete kedykoľvek tu. Kliknutím na "Odmietnuť cookies" môžete svoj súhlas kedykoľvek odmietnuť.

Použitie dát

AL-KO Geräte GmbH spolupracuje s partnermi, ktorí tiež spracovávajú dáta získané z Vášho zariadenia (sledovacie dáta) na ich vlastné účely (napr. Vytváranie profilov) / na účely tretích strán. Na tomto pozadí si vyžaduje súhlas nielen zber údajov o sledovaní, ale aj ich ďalšie spracovanie týmito poskytovateľmi. Údaje o sledovaní sa zhromažďujú, len keď kliknete na tlačidlo "Súhlasím" uvedené v banneru. Partnermi sú nasledujúce spoločnosti: Facebook Ireland Limited, Google Inc., Microsoft Ireland Operations Limited, Outbrain Inc., Criteo SA, The Rocket Science Group LLC, AWIN AG, solu GmbH, ideálov internet GmbH, guenstiger.de GmbH.

Ďalšie informácie o spracovaní údajov týmito partnermi nájdete v Zásady ochrany osobných údajov. Informácie sú tiež dostupné prostredníctvom odkazu v banneru.